Projekta mērķis ir analizēt Latvijas saliedētības politiku, tostarp veikt datu vākšanu un politikas izvērtēšanu, integrējot filozofiju, socioloģiju un ekonomiku, īstenojot gan datu apkopošanu, analīzi, gan starptautiski salīdzinošus pārskatus, lai izprastu aktuālās saliedētības problēmas un formulētu visaptverošus politikas ieteikumus.

Lai sasniegtu projekta izvirzīto mērķi, projektā ir izvirzīti vairāki tematiskie uzdevumi:

  • Pētīt un analizēt saliedētas sabiedrības un identitātes veidošanās nosacījumus, pievēršoties konceptiem kā saliedētība, sadarbība un uzticēšanās Latvijas sabiedrībā, apvienojot filozofiskās un juridiskās atziņas par nacionālo identitāti un pilsonisko aktivitāti.
  • Izvērtēt mediju vidi un informācijas noturība, medijpratību un demokrātiskās vērtības, novērtējot Latvijas mediju lomu sabiedrības uzticības un noturības veidošanā, pievēršot uzmanību to pielāgošanās spējām, pilsoniskajai līdzdalībai un satura radīšanai, lai nodrošinātu noturīgu informācijas ekosistēmu.
  • Izvērst valodas un kultūras integrācijas aspektus, piemēram, izvērtējot latviešu valodas lomu sabiedrības integrācijā un kultūras līdzdalībā, kolektīvajā identitātē un saliedētībā Latvijas daudzveidīgajā sabiedrībā.
  • Analizēt sociālekonomiskās ietekmes un ilgtspējīgo attīstību, sniedzot ieskatu, kāda ir pilsoniskās sabiedrības sociālekonomiskā ietekme uz garīgo veselību, dzīves kvalitāti un labklājību, pētot tās ieguldījumu ilgtspējīgā attīstībā, vides inovācijās un sociālajā iekļaušanā.

Šīs kategorijas aptver abstrakto un taustāmo: a) filozofiskos un abstraktos jēdzienus; b) informatīvo un ideoloģisko ainavu; c) sociālekonomisko realitāti; d) materiālo un ģeogrāfisko realitāti (vide, ģeogrāfija un to ietekme uz sabiedrību).